AliExpress’ten Alınabilecek Güzel ve Ucuz Kamp Ekipmanları

Merhaba, bu sefer ki yazım biraz farklı olacak 🙂 Sizlere daha önce AliExpress’ten satın aldığım, şahsen kullandığım ve beğendiğim ürünleri yazacağım. Bir çoğu ufak tefek kamp ekipmanları olmasına rağmen Türkiye pazarında çok yüksek fiyatlara satılıyorlar. Ben bugüne kadar AliExpress’ten aldığım kamp ekipmanları konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Umarım işinize yarar 🙂

Aliexpress Kamp Ekipmanları

Ürün gayet kullanışlı ve rahat. Silikon tarzı plastik ürünlere karşı güveniniz yoksa, Decathlon’un metal tabağını ya da plastik tabağını öneririm. Ama silikon katlanabilir tabaklar kamp çantasında az yer tutma açısından avantajlı bir ürün.

Kamp Ekipmanları

Ürün kullanışlı ve güzel. Fiyat/Performans olarak çok iyi. Sadece uzuvları küçük olduğu için denge problemi olabiliyor. Büyük tencere kullanacaksanız ona göre dikkatli yerleştirdiğiniz sürece sorun olmaz.

Kamp Ekipmanları

Benzer Ürünler:

Mini kamp ocağı

Büyük kamp ocağı

Kullanışlı ve rahat bir ürün. Bulaşık makinasında sorunsuzca yıkayabilirsiniz. Çatal ve kaşık rahat ama bırak kullanımı çok verimli değil. Yanına çantası da geliyor. Menteşeleri sert ve sağlam. Bu yüzden hemen eskime ve gevşeme yapmıyor. Daha önce aldıklarımda bozulma ve paslanma sorunları yaşamıştım. Makinada yıkayınca paslanan ve 2-3 kullanımda gevşeyenler oldu. Ama bu üründe henüz bir sıkıntı yaşamadım.

Çok açıklama gerektiren bir ürün değil. Ürün gayet sağlam. Menteşeler ve kilidi sağlam. Açarken bile zorlanıyorsunuz o yüzden yumurtalarınız gayet güvende. Plastiği sert ve güçlü. Yumurtaları güvenle taşıyabilirsiniz 🙂

Kamp Ekipmanları

Türkiye’de kamp tencereleri bana gereksiz şekilde pahalı geldiği için onu da AliExpress’ten aldım. Ama konu tencere olduğu için şüphelerim vardı. Fakat hiç sorun yaşamadım. Buradakilerden farkı yok. 2 adet ve küçük boyda tencereler fakat kamp için bana gayet yetiyor. Büyük olanda 2 kişilik makarnayı rahat rahat yapabiliyorsunuz. Küçük olanda da kahvaltı hazırlıyoruz. Makinada yıkayınca dış korumasında kuruma oldu. O yüzden elde yıkıyorum. Ayrıca içine metal kaşık, çatal sokmayın. Ürün kolay çiziliyor ve koruması soyuluyor. Ürün alüminyumdur.

Kamp Ekipmanları

Benzer Ürünler:

4’lü tencere seti

Ürünün üç aydınlatma modu var. Parlak, soluk ve yanarlı dönerli 🙂

Üçüncü modu çadır içinde gereksiz ama ilk ikisi güzel işe yarıyor. Fiyat/Performans olarak çok güzel bir ürün. Tavsiye ederim 🙂

Kamp Ekipmanları

Kullanışlı bir çakı fakat beni çok tatmin etmedi. Yemek konusunda ilk başta önerdiğim çatal, kaşık ve bıçak seti daha iyi. Çünkü bunun çatal, kaşığı daha küçük. Ayrıca ben makinada yıkayınca iç kısmında nemli kalan yerlerde paslanma yaptı. Ürün kötü değil fakat elde yıkama yapmayı öneririm. Birde diğerine oranla küçük olduğunu unutmamak lazım.

Kamp Ekipmanları

“Tripod neden?” diyeceksiniz. Çünkü kampta güzel fotoğraflar çekmek istiyorsanız işe yarıyor. Küçük, sağlam ve ucuz bir ürün. Ben iki tane almıştım. Bir tanesine telefonu takmaya çalışırken fazla zorladım ve kırdım : ) Neyse ki iki tane var. Ürünün ayakları sağlam fakat kaya bölümünü fazla zorlamayın yoksa bana olan olur ve kırılır : )

Kamp Ekipmanları

Kafa lambası, kamp sırasında en çok işinize yarayacak ürünlerden biri. Hava kararınca çok rahat edeceksiniz. Burada iki ürün paylaşacağım. Bence ikiside güzel fakat ben kamp ortamında şarjı biterse vs. diye pilli olan ürünleri her zaman tercih ediyorum. Lambanın şarjı kolay kolay bitmez ama garantici olmakta fayda var. Çünkü her zaman yedek pilim var 🙂

Kamp Ekipmanları

Şarjlı kafa lambası

Hem şarjlı hem pilli kafa lambası

Kampa gitmişken arkadaşlarımızla şarap ve ateş başı keyfi yapmazsak olmaz : ) Ama bazen arada küçük şat kaçamakları da yapıyoruz ve o sırada hep imdadımıza bu küçük dostlar yetişiyor. Hem şirin hem kullanışlı.

Kamp Ekipmanları

Şekil olarak her zaman tercihim emaye bardaktır. Fakat emaye bardak kullanışlı değil. Sıcak bir içecek koyduğunuz zaman büyük ihtimal dudağınızı eritir : ) O yüzden ya kuksa ya da bu tarz çelik bardaklara ihtiyacımız var. Bu bardak kullanışlı ve uygun. Üstelik çantanıza da asabiliyorsunuz.

Kamp Ekipmanları

One comment on “AliExpress’ten Alınabilecek Güzel ve Ucuz Kamp Ekipmanları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfadaki yazı kopyalanamaz.