Annemle Beraber Mısır’a Gidiyoruz!!! Mısır Seyahati!

Birkaç sene üst üste turizm fuarında görev aldım ve çalıştığım yıllardan birinde bir arkadaşım Mısır Turizm Bakanlığının fuarda düzenlediği Mısır seyahati çekilişine katıldı. Ve bilin ne oldu? Kazandı! Arkadaşımın Mısır seyahati kazanması üzerine ben de çekilişe katılmak için bir sonraki seneyi heyecanla bekledim. Çalıştığım için ilk gün çekilişi kaçırdım. İkinci gün kazanamadım ama başka bir arkadaşım kazandı. Ardından üçüncü ve son gün geldi. Çekiliş yapıldı ve yine benim numaram değil ama o da ne? Numarası okunan kişi orada değil. Hadi bir daha çekin! Hadi Hadi!!!…. O an bana çıkacağını hissettim veeeeeee noldu??? Tabi ki bana çıktı!! 😀 Heyecandan titriyorum resmen. Her şeyin Mısır Turizm Bakanlığı tarafından karşılandığı bir haftalık çift kişilik Mısır Seyahati!

Her Şey Dahil Bir Haftalık Mısır Seyahati

O zamanlar akıllı telefon vs. kullanmıyordum ve tüm fotoğrafları eski küçük bir dijital kamerayla çektim. Bir de ben kötü fotoğraf çekince ortaya güzel sonuçlar çıkmadı 🙂 Şimdiden bilgilendireyim de.

Olay çift kişilik olunca dedim herkes gelici geçici ama anne kalıcı! “Anne, kalk kız Mısır’a gidiyoruz” dedim. Annem başta tabi korktu biraz. Daha yeni devrim olmuş, ortam gergin diye ama sonunda ikna oldu ve geldi. Hatta geldikten sonra çok sevdi. Yine böyle bir seyahat olsa hemen koşa koşa gelir artık 🙂

Her şey görüşüldü, ayarlandı. Nisan ayında Mısır’a gideceğimiz belirlendi. Nisan olmasının nedeni, ilk otelimiz gemi-otel olduğu için Nil Nehri’nin debisine göre belirlenmesiymiş.

Nisan ayı geldi. Mısır’da daha yeni devrim olmuş. Ortam nasıldır acaba falan diye merak ediyoruz. Gittiğimizde gördük ki insanlar ekonomik açıdan çok sıkıntılar çekmeye başlamışlar. Çünkü gezdiğimiz yerler hep turistik yerler ve devrimden ötürü artık çok çok az turist geliyor. Bu nedenle insanlar maddi olarak çok zor durumda kalmışlar.

Neyse konuya dönelim. Bunlara zaten yazıda tekrar değinirim. Mısır seyahatimizin rotası Luxor – Aswan ve Kahire olmak üzere üç önemli şehirden oluşuyor. İlk olarak İstanbul’dan Kahire’ye uçuyoruz Sonra oradan başka bir uçakla Luxor’a geçiceğiz. Luxor’dan Aswan’a gemi-otel’de konaklayarak gidecek ve Aswan’dan da Kahire’ye tekrar uçakla döneceğiz. Kahire’den sonra da İstanbul’a dönüş 🙂

Üç farkı şehir anlatımı ve biraz uzun yazılar olduğundan üç farklı yazı altında sıraladım. Buradan dilediğiniz şehri tıklayarak devam edebilirsin 🙂 Daha sonra yazıların içinden diğer şehirlere geçiş sağlayabilirsiniz. Eğer seyahatin sırasıyla yazıyı okumak istiyorsanız. Luxor – Aswan – Kahire şeklinde okuyabilirsiniz.

Luxor

Aswan

Kahire

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sayfadaki yazı kopyalanamaz.